Aktivity

Lyžovanie

Lyžovanie je zimný šport, ktorý spočíva v pohybe človeka vlastnou silou po snehu na lyžiach, čo je pár dlhých úzkych dosiek, pôvodne drevených, dnes z kompozitných materiálov, pripojených k chodidlám pomocou lyžiarskeho viazania. Ako alternatíva k lyžiam sa používa aj snoubord, čo je jedna širšia doska, ku ktorej sú pripevnené obe chodidlá. Lyžovanie pôvodne slúžilo na dopravu, v priebehu 20. storočia sa postupne stalo hlavne športovou a rekreačnou aktivitou. Lyžovanie je mnohými odvetviami zastúpené na zimných olympijských hrách. Lyžovanie je mnohými odvetviami zastúpené na zimných olympijských hrách. Naučte sa to na Ski Čierny Balog.

Lyžiarske kurzy

Pripravili sme pre Vás výhodnú ponuku na lyžiarske kurzy pre základné a stredné školy.

Kam v lete

V našom zariadení vytvárame podmienky pre aktívny oddych, okolie Čierneho Balogu poskytuje fantastické možnosti zvlášť pre cykloturistiku, naši návštevníci majú ideálny východiskový bod k výjazdom či výšlapom do masívu Veporských vrchov, Poľany ako aj Muránskej planiny.

Koliba pod Urbanovým  vrchom

Hľadáte príjemné pokojné prostredie a zároveň tradičnú slovenskú kuchyňu. Pnúkame Vám posedenie v drevenici s nádychom pokoja, vôni dreva pri praskajúcom ohni.
Každý pracovný deň Vám ponúkame denné obedové  menu.
Starostlivosť o celkovú atmosféru a zážitok z výborného jedla sa postará náš personál, ktorý sa teší na Vašu návštevu.