SKI ČIERNY BALOG

Dvoj izbový apartmán

Tu bude stručný popis aby zákazník pochopil čím sa od seba líšia jednotlivé typy ubytovania.

Troj izbový apartmán

Tu bude stručný popis aby zákazník pochopil čím sa od seba líšia jednotlivé typy ubytovania.

Dvoj lôžkove izby

Tu bude stručný popis aby zákazník pochopil čím sa od seba líšia jednotlivé typy ubytovania.

Troj lôžkove izby

Tu bude stručný popis aby zákazník pochopil čím sa od seba líšia jednotlivé typy ubytovania.

Reštaurácia Čierny Balog

 

Ski Čierny Balog: Lyžiarske stredisko Ski Čierny Balog sa nachádza 9 km od Brezna v známom stredisku turistického ruchu. Na piatych zjazdovkách celkovej dĺžky 5 km si prídu na svoje začiatočníci i skúsení lyžiari. Kopec dobrej lyžovačky si môžete vychutnať aj v lete, kopec je veľmi dobre využiteľný pre vyznávačov adrenalínových športov ako napr. paragliding, zjazd na bicykloch a pod. Pre menej adrenalínovo založených odporúčame cyklo a pešiu turistiku, bohatú hubačku a samozrejme aj dobrú šancu obdivovať a vyskúšať miestne atrakcie : Čiernohronskú železnicu, Lesnícky skanzen alebo Dobročský prales. Po bohatom programe, dobrej lyžovačke určite padne vhod posedenie v našej štýlovej veľkej kolibe.

Ponuka SKI Čierny Balog: pre Vaše individuálne a rodinné cesty, školenia a firemné stretnutia, motorkárske a cyklistické zrazy, školské zájazdy a rôzne iné individuálne a skupinové aktivity (geocaching, fotohunting...) ponúkame: ubytovanie v dvojlôžkových izbách s možnosťou prístelky a v trojlôžkových apartmánoch, celková kapacita 43 lôžok + 8 prístelok stravovanie v reštaurácii Veľká koliba s kapaciou 52 miest Malá koliba s krbom má kapacitu 24 miest, posedenie môžete spojiť s ochutnávkou špecialít na grile, atmosféru Vám spríjemní ľudová hudba alebo heligonkár podpora pre cykloturistov + potrebná infraštruktúra otvorený areál na športové využitie a usporiadanie teambuildingových aktivít, stanovanie a iné aktivity v prírode pripojenie na internet vlastné parkovisko organizačné zabezpečenie sprievodného programu (jazda čiernohronsko železničkou, firemné hry, prehliadka Lesníckeho skanzenu, jazda na koňoch, konský záprah, folklórne vystúpenie spojené so školou tanca, ľudová hudba, heligonkár), ale aj iné podľa Vašej potreby. Portál mega ubytovanie na Slovensku odporúča naše ubytovanie cez stránku ubytovanie Čierny Balog. Klienti z Česka nás taktiež nájdu na českej verzii portálu: ubytování na Slovensku.

História SKI Čierny Balog:

Stredisko sa začalo budovať v roku 1985. Budovalo sa za pomoci MNV v Čiernom Balogu, ktorý poskytol potrebné finančné zabezpečenie. Na budovanie lyžiarskeho strediska sa podieľali predovšetkým dobrovoľníci z radov miestnych nadšencov pre lyžiarsky šport. V sezóne 1987-1988 sa dal do prevádzky prvý vlek – TATRA POMA. Novým impulzom pre rozvoj strediska bola zmena vlastnickych vzťahov, s novými vlastníkmi sa postupne  začalo  so stavbou Veľkej koliby a stredisko vošlo do povedomia verejnosti ako Urbanov vrch. Ďalším krokom bolo rozšírenie infraštruktúry, výstavba   Malej koliby a v  r. 2007 aj  „Aparmanového domu“ s 33 lôžkami. Pre zvýšenie prepravnej kapacity sa v roku 2004 postavil ďalší vlek „Dopelmeier“.

V roku 2014 vstúpil do strediska nový investor, ktorého cieľom je perspektívny rozvoj aktivít strediska v symbióze s rozvojom regiónu Horehronie a zvášť obce Čierny Balog s jej bohatým historickým a kultúrnym dedičstvom. V takomto zmysle sa uskutočnil aj vstup do klasteru Horehronie, ktorého členom sa stredisko stalo v mesiaci máj 2014. Po prevzatí strediska boli investorom vykonané prípravné práce pre sezónu leto 2014, spočívajúce v  skrášlení hlavne exteriéru. V súčasnosti sa  stredisko pripravuje na dalšie rozvojové programy. Súčasťou nového imidžu strediska je aj rozvoj aktivít smerom k vytvoreniu podmienok pre aktívny oddych a cykloturistiku našich návštevníkov.