Kam v lete

Aktívny oddych v Čiernom Balogu

 

V našom zariadení vytvárame podmienky pre aktívny oddych, okolie Čierneho Balogu poskytuje fantastické možnosti zvlášť pre cykloturistiku, naši návštevníci majú ideálny východiskový bod k výjazdom či výšlapom do masívu Veporských vrchov, Poľany ako aj Muránskej planiny. K dispozícii sú oficiálne cyklo a turistické trasy, ale aj podstatne bohatšia sieť nami popísaných trás vychádzajúcich a končiacich v stredisku. Vhodnú trasu k plnej spokojnosti tu v lone hlbokých lesov nájdu nároční ale i pohodoví cykloturisti/turisti. Medzi túrami odporúčame prežitie jazdy na známej Čiernohronskej železničke či prehliadku ďaľších atrakcií Čierneho Balogu – lesníckeho skanzenu a Dobročského pralesa.

 

Pre Vaše individuálne a rodinné  cesty, školenia a firemné stretnutia,  motorkárske a cyklistické zrazy, školské zájazdy a rôzne iné individuálne a skupinové aktivity (geocaching, fotohunting...) ponúkame:
• otvorený areál  na športové využitie a usporiadanie teambuildingových aktivít, stanovanie a iné aktivity v prírode
• organizačné zabezpečenie sprievodného programu (jazda vlakom, firemné hry, prehliadka Lesníckeho skanzenu, jazda na koňoch, konský záprah, folklórne vystúpenie spojené so školou tanca, ľudová hudba, heligonkár), ale aj iné podľa Vašej potreby.

Okolie  Balogu

Svojou polohou  v srdci Slovenska  Čierny Balog sa delí o atmosféru viacerých typických regiónov, primárne vchádza do regiónu Horehronie, ale vytvára tiež partnerstvo Čierny Hron – Muránska Planina ktorého súčasťou je aj klaster Huculská magistrála  a je aj priamo napojený kultúrne a geograficky  na región Podpoľanie. Toto bohaté prepojenie mikroregiónu predurčuje aj nemenej atraktívnu ponuku aktivít pre našich návštevníkov v širšom okolí strediska.

 

Blízke okolie – body záujmu

Zákľuky, historická vodná nádrž Hronček, Klenovský Vepor, Poľana

mesto Brezno, múzeum, historické objekty

Zbojská, salaš

Tri vody, historická vysoká pec,

Hrb, geografický stred Slovenska

Detva, expozícia drevených krížov, múzeum

Sihla, rázovitá obec, Huculská magistrála 

 

Kúpaliská a aquaparky 

5.2 km Krytá plaváreň Brezno - Mazorník Brezno
14.8 km Jazero Krpáčovo Lopej
17.2 km Vodná nádrž Hriňová Hriňová
24.0 km Krytá plaváreň Závadka nad Hronom Závadka nad Hronom


Hrady a zámky

25.9 km Ľupčiansky hrad Slovenská Ľupča
29.9 km Čierny hrad Zlatno
30.8 km Dolná Mičiná kaštieľ Dolná Mičiná
31.2 km Ozdín hrad Ozdín


Jaskyne

10.7 km Bystrianska jaskyňa Bystrá
27.9 km Demänovská jaskyňa slobody Demänovská Dolina
29.9 km Demänovská ľadová jaskyňa Demänovská Dolina
42.6 km Važecká jaskyňa Važec